logo

MARKÉT LINHARTOVÁ

… od cimbálovky, přes klasiku až k rockové hudbě …

Housle jsou mým velkým koníčkem už od dětství. Absolvovala jsem 3 cykly na ZUŠ Edvarda Runda v Ostravě. Dlouhou dobu jsem hrála s cimbálovou muzikou, pak 5 let působila v orchestru Moravskoslezská Sinfonietta, příležitostně jsem spolupracovala s místními muzikanty na různých projektech. Hostovala jsem v kapelách Saca a Light & Love.
Nyní už pátým rokem doprovázím svatební obřady. Začalo to nevinně, kdy jsem zahrála svým kamarádkám poprvé na svatbě v roce 2019 a v loňském roce 2022 jsem byla součástí úžasných 70 svateb. Zejména na netradičních místech v horách, na louce, ve stodole, na zámku či ve městě. Vystupuji také sólově na akcích různého typu, jako jsou např. plesy, večírky, soukromé akce, festivaly, hudební večery v kavárnách nebo barech. Ve svém repertoáru se zaměřuji zejména na úpravy pop/rockových písní.
Na větších koncertech mě doprovází i bubeník Vojtěch Seidler a při svatebních obřadech hraji sama nebo s klavíristkou.  

Pětkrát jsem se zúčastnila měsíčního turné po Německu s projektem Rock Meets Classic. Ve vyprodaných arénách jsem si zahrála po boku slavných rockových hvězd, jako je např. Ian Gillan z Deep Purple, Joey Tempest z Europe, Pete Lincoln z kapely Sweet a mnoho dalších.

Mým největším hudebním zážitkem bylo vystoupení se zpěvákem skupiny Twisted Sister (Dee Snider) na pódiu největšího metalového festivalu v Evropě – Wacken Open Air, kde bylo cca 80 000 lidí v publiku.

Moji oblíbenou houslistkou je Američanka Lindsey Stirlling a její skladby nechybí téměř na žádném mém vystoupení.

Své studium jsem však nezaměřila na hudbu, ale věnovala jsem se oboru učitelství biologie a hudební výchovy na přírodovědné fakultě Ostravské univerzity. S tím také souvisí mé další zájmy, týkající se přírody a zejména její ochrany. Jako dobrovolnice se věnuji se tzv. Vlčím hlídkám, vypomáhám v ZOO a v mém zaměstnání dokonce i učím děti kroužek Vědeckých pokusů.