logo

NOVINKY

13.6.2022 18:00 Poslechový večer na Zámku ve Studénce / DNY STUDÉNKY

Bylo mi ctí vystoupit v rámci multižánrového hudebního týdne na zámku ve Studénce. Akce s názvem Dny Studénky se koná na různých místech po celé Studénce v týdnu od 13. do 17.6.2023. Celý program najdete zde.

Na programu zazněly mé úpravy popový písní pro housle jako jsou například Shallow, Perfect, All of me, Paradise, Memories, You Are The Reason a další.

Děkuji za pozvání a také všem kteří přišli a vytvořili opravdu krásnou atmosféru.

Moc jsem si to s Vámi užila.

Za krásné fotografie děkuji fotografce Karolíně Plankové.

Vaše Markét 🙂

12.12.2022 18:30 Premiéra nového videoklipu YOU ARE THE REASON (violin & piano cover)

V prosinci 2022 jsem na mém YouTube kanále publikovala nový videoklip, který jsme natáčeli společně s Danko Films v krásném prostředí kadeřnického salónu v Ostravě Mlýnská 31.

Píseň You Are The Reason (Calum Scott) patří mezi oblíbené z našeho svatebního repertoáru. Po další úspěšné svatební sezóně Vám tímto chci moc poděkovat za Vaši přízeň. Pokud se Vám naše cover verze bude líbit, budu ráda za Vaše komentáře, lajky a sdílení. Moc si toho vážím. 🙂

Sledujte premiéru s námi už dnes: ODKAZ NA VIDEOKLIP ZDE

Přeji Vám krásný adventní čas,

Vaše Markét 🙂

27.10.2022 : Slavnostní otevření prodejny FASHION BY KATE

Bylo mi ctí vystoupit na módní přehlídce v rámci akce pořádané FASHION BY KATE, která se uskutečnila ve čtvrtek 27.10.2022 v Ostravě na ulici Tyršova 1823/12. Obchůdek doporučuji navštívit. 🙂

Brzy doplním fotografie…

25.12.2021: Premiéra ANGELS WE HAVE HEARD ON HIGH (violin cover)

Přeji Vám krásné svátky a do nového roku 2022 hlavně zdraví, hodně štěstí a lásky!

Vánočním videoklipem bych Vám chtěla moc poděkovat za Vaši přízeň v roce 2021, které si neskutečně vážím a také bych chtěla, aby jste si při poslechu vzpomněli na ty, kteří už námi letos Vánoce netráví…. Dědo, chybíš nám. 

Vaše Markét The Violinist 🙂

18.6.2021: Premiéra videoklipu SONG OF THE CAGED BIRD (violin cover)

Ve spolupráci s Pro.Motion vznikl nápad na natočení videoklipu v rozkvetlém sadu. Dlouho jsem neváhala a vybrala písničku Song Of The Caged Bird od mé oblíbené houslistky Lindsey Stirling. Lindsey Stirling je nejen skvělá americká houslistka, ale i úžasná tanečnice. Její videoklipy jsou vždy doladěny do posledního detailu. Moc jsem se těšila, až natočím cover i s videoklipem k jedné z jejich písní. Pro tenhle jsem se rozhodla docela náhodou, a i když nebylo tolik času na plánovaní, tak jsem se snažila vše také promyslet do posledního detailu. Doufám, že se Vám píseň Song of the Caged Bird v mém podání bude líbit.

Nad místem, s rozkvetlými stromy jsem nepřemýšlela ani moc dlouho. Hned jsem si vzpomněla na kamaráda Jirku, který se stará o starý třešňový sad ve Šterberku. Pak přišlo na řadu plánování dalších detailů a jsem moc ráda, že jsem díky natáčení poznala spoustu nových lidí. ….

Na videoklipu se podíleli: …brzy doplním…(stránka se upravuje, děkuji za pochopení)

Všem, kteří se na videoklipu podíleli patří mé velké díky!

Vaše Markét 🙂


18.3.2021: Premiéra videoklipu SOMEONE YOU LOVED (violin & piano)

Po vydání prvního coveru k písni Shallow, jsem se rozhodla znovu využít příjemné prostory kavárny Lucy’s Piano Café & Jazz u piana, jehož příběh se začal psát v roce 1910 a pokračuje dodnes.

Ve spolupráci s Pro.Motion vznikl krásný videoklip podtrhující atmosféru kavárny a našeho coveru ke známému hitu skotského zpěváka Lewise Capaldiho. Jeho píseň Someone You Loved je jedna z oblíbených, které často hráváme s klavíristkou u svatebních obřadů.

Nakoukněte také do zákulisí, díky momentkám, které zachytil Martin Bambušek.

Doufám, že se Vám videoklip bude líbit a přivede Vás na jiné myšlenky v této podivné době…

Vaše Markét 🙂


8.2.2021: Spolupráce se značkou PŘÍBĚH NA KOUSKU PAPÍRU

Moc mě potěšilo, když mě v rámci spolupráce oslovila značka Příběh na kousku papíru. Na jejich e-shopu najdete nejen krásné motivy týkajících se svatebních tiskovin, ale také přáníčka k narozeninám či milníkové kartičky a další originální autorské ilustrace.  

A pokud plánujete SVATBU, tak Vás nejspíš potěším SLEVOU 10%, která platí pouze na objednávku svatebních tiskovin z e-shopu značky Příběh na kousku papíru.

Slevu získáte s použitím promokódu: market10

Tak pokud už máte sestavený seznam hostů, můžete se inspirovat, či rovnou vybírat své oznámení.  V jejich nabídce najdete více než 25 kouzelných motivů a to nejen svatebních oznámení, ale i pozvánek ke stolu, jmenovek, nápisů a harmonogramů.

Přeji mnoho štěstí při plánování Vaší svatby, Markét 🙂


31.12.2020: ROZHOVOR V ČASOPISE INNSPIRACE

Před Vánoci jste v časopise INNspirace mohli najít náš rozhovor zaměřený na hudbu ke svatebnímu obřadu. Celé číslo se věnuje tématu SVATBY a mě moc těší, že právě nás oslovila šéfredaktorka Jana Wostrá v souvislosti s výběrem hudby ke svatebnímu obřadu.

V rozhovoru popisujeme nejen rady, zkušenosti a tipy týkající se hudby na svatbu, ale třeba i to jak vypadá naše příprava. Sami můžete posoudit, jak je naše práce na jednu stranu krásná, ale svým způsobem také náročná.

Více informací, kde si časopis INNspirace koupit či předplatit, najdete na stránkách
vydavatelství A11.

Děkujeme za vaši přízeň v roce 2020 a těšíme se,
až si zahrajeme třeba zrovna na Vaší svatbě v roce 2021!

Markét & Kačka


27.11.2020: ADVENT PLNÝ KŘÍDLENÍ

Moc mě potěšilo, že jsem byla oslovena se zapojit do dobročinného festivalu Advent plný KŘÍDLENÍ na podporu neziskovek v Moravskoslezském kraji.
V pátek večer 27.11. od 17 hodin, se objevilo na jejich VIRTUÁLNÍM PÓDIU spoustu známých i neznámých tváří a mimo jiné i naše video. Na celý program se můžete kouknout i ze záznamu.

Více info o projektu a možnosti jak podpořit neziskovky si můžete přečíst na jejich webu: ADVENT PLNÝ KŘÍDLENÍ

Advent plný křídlení najdete i na facebooku

Přeji krásný začátek Adventu, Markét


13.11.2020: premiéra mého videoklipu SHALLOW (violin & piano cover)

Píseň Shallow z filmu “Zrodila se hvězda” , kterou zpívá Lady Gaga & Bradley Cooper, se stala velmi oblíbenou pro svatební obřady. A po naší první odehrané svatební sezóně, jsme se s klavíristku Kačkou rozhodly, že na píseň Shallow pro Vás natočíme cover i s videoklipem. O skvělý zvuk se postaral Vojtěch Seidler, video natočil Luděk Brhel a fotky z natáčení pořídil Martin Bambušek.

K natáčení jsme využily příjemné prostředí a krásné piano z kavárny Lucy’s Piano Café & Jazz z Frýdku-Místku.

Všem moc děkujeme za spolupráci a doufám, že se Vám naše verze bude líbit.

Markét & Kačka